fbpx

Kwiaty na pogrzeb

Andrzej Dąbrowski

08 kwietnia 2019

Brak komentarzy

Start Kwiaty

Kwiaty na pogrzeb

Kwiaty na pogrzeb

Z czym na pogrzeb?

Wybierając się na pogrzeb często zastanawiamy się czy zamówić wieniec pogrzebowy, a może mniejszą wiązankę pogrzebową albo po prostu odpowiedni bukiet. Kolejne zapytanie dotyczy rodzaju kwiatów i kolorystyki. A na koniec ile to będzie kosztowało?

Wieniec, wiązanka, bukiet

Wieniec żałobny jest największą formą dzieła florystycznego przeznaczonego na pogrzeb. Podstawę wieńca stanowi konstrukcja wykonana z zimozielonych roślin iglastych. Kształt wieńca przyjmuje różne formy, najczęściej – pierścienia, koła, łzy, serca.

Wieniec pogrzebowy

Wiązanka pogrzebowa to mniejsza wersja wieńca. Podstawę wiązanki również stanowi konstrukcja wykonana z zimozielonych roślin iglastych.
Kształt wiązanki przyjmuje różne formy, najczęściej – owalu.

Wiązanka pogrzebowa

Bukiet żałobny to decydowanie prostsza forma florystyczna i składa się z kilku albo kilkunastu kwiatów, najczęściej przewiązanych u dołu ozdobną wstążką.

Bukiet żałobny

Szarfy

Przeważnie do wieńców i wiązanek żałobnych dołączana jest szarfa z wyrazami żałoby po zmarłym. Może być to napis okolicznościowy lub indywidualny dedykowany zmarłej osobie. W pracowni Kwiaty Pamięci wykonującej wieńce dla naszej kwiaciarni szarfy pisane są ręcznie na wstążkach plastikowych lub drukowane na wstążkach plastikowych lub satynowych. Najczęściej szarfy są w kolorze białym, kremowym, oliwkowym lub czarnym, a napisy czarne lub złote.

Szarfy żałobne

Kolory kwiatów

W naszej tradycji najczęściej używanymi kolorami są: biel, krem i fiolet. Często wybierana jest barwa czerwona jako wyraz miłości. Dobór kolorów zawsze powinien opierać się na sugestiach klienta i odnosić do barw znaczących dla zmarłego. Generalnie wybiera się kolory stonowane w połączeniu z niewielką ilością intensywnych.

Kolory kwiatów na pogrzeb

Z jakich kwiatów

Klienci najczęściej do wieńców wybierają róże. Dość często stosuje się również lilie, kalie, gerbery i goździki. Wieńce z hortensjami i chryzantemami wyglądają niezwykle elegancko, kwiaty te uznawane są jako te dedykowane w sposób szczególny zmarłym.

Kwiaty na pogrzeb

Ile to będzie kosztowało?

Odpowiedź na pytanie o koszt jest bardzo indywidualna. Są klienci, którzy skupiają się na niskiej cenie, ale są też osoby dla których cena jest drugorzędna, ważniejsze są piękne kwiaty i odpowiednia ilość użytych elementów florystycznych, aby wieniec nie wyglądał zbyt skromnie. Podczas rozmowy z klientem staramy się dopasować cenę do oczekiwań klientów.

W przypadku wieńców pogrzebowych należy liczyć się z sumą rzędu od 250 do nawet 1000 złotych. Na ładną wiązankę trzeba przeznaczyć minimum 150 złotych, natomiast w przypadku bukietu żałobnego należy liczyć się z kwotą nie mniejszą niż 50 zł, a górną granicę trudno jest określić gdyż zależy ona od ilości wykorzystanych kwiatów i dodatków. Ale to przeważnie określa klient.

Oczywiście, zdarzają się klienci ze szczególnymi wymaganiami – na przykład mają życzenie, aby zastosować w wieńcu lub wiązance niestandardowych albo trudno dostępnych elementów. Wtedy koszt ogólny może odbiegać od powyżej wskazanych kwot.

Gdzie zamówić?

Finalnym pytaniem jest – gdzie najlepiej zamówić kwiaty na pogrzeb? Odpowiedź wydaje się oczywista – w kwiaciarni, najlepiej bezpośrednio z florystą omówić wszystkie aspekty zamówienia – rodzaj, kształt, kolor, ulubione kwiaty, treść szarfy. Dzięki bezpośredniemu zamówieniu u wykonawcy można spodziewać się bezbłędnej realizacji zamówienia, zgodnej z oczekiwaniami klienta.

Nieraz zdarza się sytuacja gdy klient nie może osobiście uczestniczyć w pogrzebie, a chciałby przekazać kwiaty na tą uroczystość. Takie potrzeby realizujemy w oparciu o usługę „Kwiaty z przesłaniem”. Takie zamówienia przyjmujemy telefonicznie, mailowo, lub na stronie naszej eKwiaciarni – www.kwiatyzprzeslaniem.pl .

Nasze Kwiaciarnie

Amazonia – Tysiąclecia 49, 59-700 Bolesławiec
Bukieciarz – 10 Marca 1, 59-700 Bolesławiec
Kwieciarnia – Sierpnia ’80 18, 59-700 Bolesławiec
Kwiaty Pamięci – Bożejowice 1c, 59-700 Bolesławiec

Tu zamówisz wieńce w Bolesławcu

Kompozycje z kwiatów na pogrzeb wykonujemy w firmowej pracowni Kwiaty Pamięci i dostarczamy przez naszego kuriera na terenie Bolesławca i okolicy. Nasza siedziba zlokalizowana jest w Bożejowicach koło Bolesławca, na Dolnym Śląsku. Wieńce pogrzebowe i wiązanki pogrzebowe możemy dowieźć na życzenie klienta do okolicznych miejscowości: Bolesławiec, Kruszyn, Łaziska, Tomaszów Bolesławiecki, Warta Bolesławiecka, Iwiny, Raciborowice, Złotoryja, Pielgrzymka, Lwówek Śląski, Ocice, Gościszów, Olszyna Lubańska, Leśna, Lubań, Nowogrodziec, Zebrzydowa, Wykroty, Węgliniec, Zgorzelec, Pieńsk, Osiecznica, Parowa, Ruszów, Iłowa, Świętoszów, Szprotawa, Leszno Górne, Leszno Dolna, Trzebień, Krzyżowa, Gromadka, Okmiany, Chojnów.

Zlecenia poza Bolesławiec – w Polsce, w Europie, na świecie realizujemy przez partnerską sieć specjalizująca się w tego typu przesyłkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.