fbpx

Nieodłączny, dekoracyjny element stołu

Andrzej Dąbrowski

12 grudnia 2018

Brak komentarzy

Start Kwiaciarnia

Nieodłączny, dekoracyjny element stołu

Nieodłączny, dekoracyjny element stołu

Świąteczne dekoracje stołu z gwiazdą betlejemską

Gdy w czasie Świąt Bożego Narodzenia przyjaciele i rodziny spotykają się przy stole, poza potrawami i napojami, nie może zabraknąć odpowiedniej dekoracji. Kwiaty odgrywają tutaj szczególnie ważną rolę. W ostatnich tygodniach roku prym wiodą gwiazdy betlejemskie, które roztaczają świąteczną aurę. Ich wspaniałe przylistki w kształcie gwiazdy komponują się idealnie z Bożym Narodzeniem i dlatego od lat królują na świątecznych stołach. Poza tym swoją popularność zawdzięczają wszechstronnemu zastosowaniu. Są dostępne w różnych barwach, kształtach, rozmiarach i to sprawia, że można je łączyć z dowolnymi stylami. Ponadto występują w wersji doniczkowej i ciętej. Przedstawione poniżej pomysły na świąteczne dekoracje stołu z gwiazdą betlejemską prezentują różnorodność i zdolność przemiany tej rośliny i zachęcają do powielania.

Naturalnie klasyczna: Dekoracja stołu z czerwonymi, ciętymi poinsecjami

Ta dekoracja stołu z ciętą, czerwoną gwiazdą betlejemską jest dowodem na to, że klasyczna czerwień nie jest staromodna. Do jej wykonania wykorzystano cięte gwiazdy betlejemskie, niewielkie świeczki i naturalne dodatki, jak mech, gałązki jodły i szyszki, które nadały jej wspaniały, świąteczny charakter. Miejsca przy stole udekorowane plastrami drewna i szklaneczkami w stylu vintage sprawiają, że ten świąteczny stół kryje w sobie wiele uroku.


W tej dekoracji stołu czerwone poinsecje w połączeniu z naturalnymi elementami, takimi jak mech, gałązki jodły i szyszki tworzą klasyczną, bożonarodzeniową aranżację. Umieść talerze na rustykalnych plastrach drewna i ustaw obok kieliszki w modnym stylu vintage, aby podkreślić świąteczny charakter stołu.

Przy każdym miejscu na gościa czeka pojedyncza, cięta gwiazda betlejemska. Wskazówka: Koniec łodygi zaleca się zawinąć zieloną taśmą florystyczną lub wstawić do wypełnioną wodą plastikowej fiolki florystycznej.

Bogato przystrojony stół: Gwiazda betlejemska w wielu postaciach

Święto dla zmysłów: Na tym bogato przystrojonym stole gwiazda betlejemska prezentuje paletę możliwości. Poinsecje w kolorze czerwonym, różowym i łososiowym stanowią świąteczne akcenty. Całość uzupełniają starannie dobrane ozdobne doniczki, bombki, szyszki i dekoracyjne jabłuszka. Miłośnicy przepychu z pewnością pokochają tę barwną dekorację stołu.


Uczta dla zmysłów: ten bogato zastawiony stół błyszczy kolorami fioletu, niebieskimi szarościami, złotem, miedzią i czerwienią. Różnej wielkości czerwone, różowe i łososiowe poinsecje nadają kompozycji świąteczny charakter. Bombki, szyszki i ozdobne jabłuszka potęgują tę atmosferę.

Także i na tym stole na każdego gościa czeka niespodzianka: Taka aranżacja z mini gwiazdy betlejemskiej, szyszek, ozdobnych jabłuszek, bombek i karteczki z imieniem jest wspaniałą alternatywą dla klasycznych imiennych winietek. Wskazówka: Mała ozdobna doniczka uchroni zastawę przed zabrudzeniem.

Dla romantyków: Świąteczna gwiazda betlejemska w kremowo-czerwonej odsłonie

Cięta, kremowo-czerwona gwiazda betlejemska i gałązki eukaliptusa nadają tej dekoracji stołu nutkę romantyzmu. Brak błyszczących dodatków sprawia, że ten świąteczny stół emanuje lekkością i naturalnością.

Ta dekoracja stołu w modnym stylu green living ujmie każdego gościa. Wszystko, co jest potrzebne do jej wykonania to cięte, okazałe gwiazdy betlejemskie.


Takie proste, a jednocześnie takie efektowne: Pojedyncza, cięta poinsecja przy każdym nakryciu jest pięknym i świątecznym powitaniem dla gości. Pastelowa, czerwono-kremowa odmiana wnosi do aranżacji romantyczny charakter. Wskazówka: Owiń koniec łodygi zieloną taśmą lub włóż do fiolki florystycznej wypełnionej wodą.

White Christmas: Skromna i elegancka dekoracja stołu z białą gwiazdą betlejemską

Biała gwiazda betlejemska sprawia, że dekoracja staje się niezwykle odświętna i elegancka. W tym przypadku wykorzystano wyłącznie rośliny doniczkowe. Na środku stołu wyeksponowano piękne gwiazdy betlejemskie w dekoracyjnych doniczkach. Elegancki charakter podkreśliły świeczniki z prostymi, białymi świecami i pojedyncze szyszki. Przy każdym miejscu ustawiono gwiazdę betlejemską w doniczce, do której przyczepiono ozdobną tasiemką wycięte z brystolu karteczki z wypisanymi imionami gości. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych winietek.


Dekoracja stołu z białymi poinsecjami jest szczególnie odświętna i elegancka. Urocze mini gwiazdy betlejemskie ustawione przy każdym miejscu siedzącym witają w miły sposób przybyłych gości. Imiona zostały napisane na karteczkach wyciętych z brystolu, które razem z pozłacanymi liśćmi przywiązano do osłonki ozdobną wstążką. Aranżacja stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego nakrycia stołu, która z pewnością wywoła zachwyt wśród gości. Wskazówka: owiń osłonkę materiałem imitującym śnieg, aby dodać szyku aranżacji i uchronić talerz przed ewentualnym zabrudzeniem.

Wskazówka: Doniczkę można ozdobić watą imitującą sztuczny śnieg. Uzyskamy ciekawy efekt i dodatkowo zabezpieczymy naczynie przed zabrudzeniem.

Cięte poinsecje utrzymują świeżość do dwóch tygodni, jeżeli końce łodyg zostaną zabezpieczone bezpośrednio po przycięciu. W tym celu koniec łodygi należy włożyć na parę sekund do wody o temperaturze około 60 stopni a następnie zanurzyć w zimnej wodzie i wstawić do czystej wody.

Źródło: Stars for Europe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.