fbpx

Chryzantema na każdą porę

Chryzantema jest pięknym kwiatem, który występuje w bogatej kolorystyce, licznych kształtach oraz różnorodnych odmianach. Pasuje do każdego stylu mieszkań i biur, ożywia je i sprawia, że stają się nowoczesne, interesujące i przytulne. O każdej porze zachwyca swoim urokiem, rozwesela i pobudza do życia.

Chryzantemę można zaaranżować w każdym stylu, zachowując jej świeży i naturalny wygląd. Od jakiegoś czasu floryści na całym świecie dodają ją do swoich kompozycji, doceniając w ten sposób jej wdzięk i niezwykłe oblicze.

Zdaniem Helen Jamieson, holenderskiej florystyki, chryzantema ma wiele wspólnych cech z australijską piosenkarką Kylie Minogue. „Zarówno kwiat jak i piosenkarka są z pozoru delikatne, ale tak naprawdę drzemie w nich wulkan energii. Doskonale prezentują się w eleganckim szyku, a na co dzień potrafią podkreślić swoją urodę bez dodatkowych ozdób.” – mówi Jamieson.

Chryzantema stwarza ogromny wachlarz możliwości. Można z nią eksperymentować, mieszając dowolnie kolory, dobierając różne odmiany i kształty. Jamieson podkreśla, że „chryzantema uchodziła do niedawna za kwiat nudny i staromodny. Teraz jest bardzo popularna i robi furorę wśród florystów i klientów. Intensywne czerwienie, żółcie, zielenie i pomarańcze to najmodniejsze kolory tego sezonu. Najrzadziej spotykana i zarazem najbardziej poszukiwana jest chryzantema o płatkach wpadających w głęboki fiolet”. Aranżacje z ciętą chryzantemą są proste, bardzo naturalne i oczarowują swoimi intensywnymi kolorami.

Tekst i zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.